Firma godna zaufania. Już 15 lat na rynku!

Brukowanie przed czy po ogrodzie?

Wielu naszych klientów pyta co zrobić w pierwszej kolejności... 

Typowa posesja posiada utwardzoną drogę i jeśli jest na to miejsce część rekreacyjną czyli ogród.

 

Przystępując do budowy domu warto ustalić sobie harmonogram, działań aby uniknąć zbędnych czynności. Jeśli planujemy stworzyć przydomowy ogród należy przede wszystkim wykończyć wszelkie prace budowlane, również te drogowe ponieważ materiał wykorzystywany podczas wymienionych prac jest otrzymywany drogą chemiczną która nie jest obojętna dla środowiska i niejednokrotnie mu szkodzi. Przygotowanie gruntu ma ogromne znaczenie podczas tworzenia ogrodu. Odpowiednie zaprawianie glebą roślin, czy przygotowanie gruntu pod trawnik to czynności niezbędne i lepiej jest mieć pewność, że nic nie zmieni jego właściwości.

Czasami nie ma wyjścia np. gdy rozbudowujemy dom, ścieżki, drogę wjazdową w jakimś stopniu te czynności wprowadzą mniejszą lub większą degradację terenu zielonego. Należy jednak monitorować prace i dołożyć wszelkich starań by istniejący ogród jak najmniej podczas wspominanych prac ucierpiał.

Mamy szerokie doświadczenie w obu dziedzinach, i poradzimy sobie z każdym problemem dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług czy to brukarskich czy ogrodniczych!

 

do góry